Žirmūnuose nuskambėjo festivalio „Skambėk skambėk, senjorų daina!“ koncertas „Apkabinu daina“

2026 m. gegužės 9 d. Vilniuje įvyko vienas iš trijų suplanuotų projekto „Tvari vyresnio amžiaus žmonių bendruomenė – stiprios visuomenės dalis“ renginių. Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro salėje (Žirmūnų g. 143) nuskambėjo Motinos dienai skirtas koncertas „Apkabinu daina“, kurį organizavo Vilniaus miesto Pagyvenusių žmonių asociacija. Įgyvendinant strateginį tikslą formuoti teigiamą požiūrį į senėjimą ir skatinti jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių bendrystę, koncertą atidarė jaunoji karta. M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai Dovydas Vileikis (saksafonas) ir Vytautas Pocius (fortepijonas) susirinkusiems padovanojo profesionalias R. Minelli ir F. Listo kūrinių interpretacijas. Renginio vedėjas Juozas Šalkauskas pristatė gausų būrį kolektyvų, kurie savo dainomis ir šokiais džiugino Žirmūnų bendruomenę: Vokaliniai ansambliai: „Neris“ (Žirmūnai), „Minoras“ (žmonių su negalia bendrija), „Riešutėlis“ (Lazdynai), „Šeškinė“, „Gaida“ (Viršuliškės) bei „Auksinis ruduo“. Šokio menas: Tautinių šokių kolektyvas „Ainiai“ pristatė lietuvių liaudies šokių programą. Tradicijų puoselėjimas: Grigiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Šaltinėlis“ renginį papildė romantiška programa „Melsvi žiedai alyvų“. Vilniaus miesto Pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkas Remigijus Samuilevičius džiaugėsi, kad tokie renginiai ne tik skatina senjorų saviraišką, bet ir akivaizdžiai demonstruoja visuomenei, jog vyresnio amžiaus žmonių bendruomenė yra gyvybinga, kūrybiška ir telkianti. Šis festivalis yra dalis ilgalaikės strategijos, kuria siekiama kurti tvarią, įvairaus amžiaus grupėms atvirą ir tolerantišką visuomenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *